Pomimo tego, że poświeciłem trochę czasu na poszukiwaniu polskiej wersji książki „The Power of Less” Leo Babauta, nie udało mi się znaleźć jej bezpośredniego tłumaczenia. Przeczytałem za to kilka innych jego książek (Minimalizm, Książeczkę Minimalisty, 52 Zmiany, Nawyki Zen, Zen To Done) i muszę przyznać, że we wszystkich jego książkach jest dość podobna idea:

Kluczem do minimalizmu jest odgadnięcie tego, co czyni cię szczęśliwym i pozbycie się całej reszty, aby w pewnym sensie „stworzyć czas” na to, co dla ciebie ważne.

Leo Babauta

Sama idea jest powieleniem tematyki z takich książek jak „The One Thing” czy „Esencjalista”. Tutaj, w odróżnieniu od wspominanych książek, „pozbycie się reszty” nie ma bynajmniej wymiaru czasowego, a jak najbardziej fizyczny. Autor, przez wszystkie książki, które czytałem tłumaczy jak bardzo minimalizm pomógł w jego życiu. Dzięki minimalizmowi właśnie pozbył się nadwagi, przestał palić papierosy i przede wszystkim – osiągnął sukces!

Tak właśnie sobie myślę, że największa część tego sukcesu to sprzedaż napisanych przez siebie książek.

Nie zmienia to jednak faktu, że idea minimalizmu jest ciekawa. Nie na tyle ciekawa, żeby przeczytać wszystkie książki napisane przez Leo, ale przynajmniej na tyle, żeby szybko przejrzeć przynajmniej jedną z nich. To moim zdaniem wystarczy, żeby wstępnie zapoznać się z ideą minimalizmu.

Kategorie: PMBA